Közepes tavaszi-fésűsbagoly

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>Alfa-ketosav 2021. június 30., 10:20-kor történt szerkesztése után volt. (rendezési kulcsban elavult jelölések cseréje (o~ → ö, u~ → ü))
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Közepes tavaszi-fésűsbagoly
Természetvédelmi státusz
Nem szerepel a Vörös listán
Magyarországon nem védett
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Ízeltlábúak (Arthropoda)
Altörzs: Hatlábúak (Hexapoda)
Osztály: Rovarok (Insecta)
Rend: Lepkék (Lepidoptera)
Család: Bagolylepkefélék (Noctuidae)
Alcsalád: Hadeninae
Nem: Orthosia
Faj: O. cerasi
Tudományos név
Orthosia cerasi
(Fabricius, 1775)
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Közepes tavaszi-fésűsbagoly témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Közepes tavaszi-fésűsbagoly témájú médiaállományokat és Közepes tavaszi-fésűsbagoly témájú kategóriát.

A lepke hernyója

A közepes tavaszi-fésűsbagoly (Orthosia cerasi) a rovarok (Insecta) osztályának a lepkék (Lepidoptera) rendjéhez, ezen belül a bagolylepkefélék (Noctuidae) családjához tartozó faj.

Elterjedése

Európában, Törökországban, Izraelben, Kaukázusban és Kelet-Szibériában elterjedt, bokrok, sövények és erdők szélein, mocsarakban, kertekben és parkokban.

Megjelenése

  • lepke: szárnyfesztávolsága: 34–40 mm. Az első szárnyak színe nagyon változó, a világos bézstől a barnás-vörösesbarnáig és a fahéj színűig terjedhet. A mintázat általában azonos: nagy, gyűrű és a vese folt és fényes, belső gyakran sötétebb körű hullámos vonal. A belső és a külső keresztirányú vonal többnyire fekete. A hátsó szárnyai szürkésbarnák.
  • hernyó: 40 milliméter hosszú, sárgás-zöld, az egész teste apró, sárga pontokkal

Életmódja

  • nemzedék: egy nemzedéke van egy évben, május-június hónapokban rajzik (a Brit-szigeteken márciusban és áprilisban).[1] A lárva a földön gubózik be, a báb telel át.
  • hernyók tápnövényei: különböző fák és cserjék, mint a nyárfa (Populus tremula), a fűz (Salix caprea), az európai bükk (Fagus sylvatica), a tölgy (Quercus robur), a fekete bodza (Sambucus nigra)

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Rundflügel-Kätzcheneule című német Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Jegyzetek

  1. Chinery, Michael Collins Guide to the Insects of Britain and Western Europe 1986 (Reprinted 1991)

További információk