Raymond F. Jones

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>Porribot 2024. december 15., 21:04-kor történt szerkesztése után volt. (link korr. AWB)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Raymond F. Jones
SzületettAz adatok szerializációja sikertelen
Salt Lake City
ElhunytAz adatok szerializációja sikertelen
Sandy
Állampolgárságaamerikai
Foglalkozása


Jones "The Wrong Side of Paradise" című novellája az Amazing Stories 1951. augusztusi száma címlapján.

Raymond Fisher Jones (Salt Lake City, 1915. november 15.Sandy, Utah, 1994. január 24.[1]) amerikai tudományos-fantasztikus szerző.

Életpályája

A mormon egyház tagja volt.[2] Novellái többségét az 1940-es, 1950-es és 1960-as években publikálta, olyan lapokban mint a Thrilling Wonder Stories, Analog Science Fiction and Fact és a Galaxy. Tizenhat regénye 1951 és 1978 közt jelent meg.[3] Rat Race című elbeszélését, amely 1966. áprilisában jelent meg az Analog Science Fiction and Fact-ban Hugo-díjra jelölték a legjobb novella kategóriájában.[4] 1996-ban Correspondence Course című írását Retro-Hugo-Díjra jelölték, szintén a legjobb novella kategóriában.[5] Egy másik novelláját, a The Alien Machine-t, amely először 1949. júniusában jelent meg a Thrilling Wonder Stories-ben később két másik elbeszéléssel kombináltak, a The Shroud of Secrecy-vel és a The Greater Conflict-tal, s kibővítve regény formában tették közzé This Island Earth címen.[6] E regényből ugyanezzel a címmel 1955-ben nagy sikerű film készült. Az 1952-es Tales of Tomorrow című televíziós sorozat The Children's Room című epizódja szintén Jones egy novellájából készült.[7] Tools of the Trade című novellája, amely az Astounding 1950. novemberi számában jelent meg a legelső tudományos-fantasztikus történet, amely a 3D nyomtatással foglalkozik, Jones a nyomtatást végző eszközt "Molecular Spray"-nek nevezte.

Magyarul megjelent művei

Magyarul egyetlen novellája jelent meg Zajszint címen a Galaktika 17. számában, 1976-ban (ford. Vámosi Pál).

Jegyzetek

  1. Raymond Fisher Jones (1915 - 1994) - Find A Grave Memorial. Find A Grave
  2. Meet the author. The Unofficial Raymond F. Jones Website
  3. Raymond F. Jones - Chronological Bibliography. The Internet Speculative Fiction Database
  4. 1967 Hugo Awards. The Hugo Awards Website
  5. 1946 Retro Hugo Awards. The Hugo Awards Website
  6. Bibliography: This Island Earth. The Internet Speculative Fiction Database
  7. "Tales of Tomorrow" The Children's Room (TV episode 1952) - IMDb. IMDb

Források

Külső hivatkozások

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Raymond F. Jones című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.