Světlana Glaserová

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>Csurla 2020. április 28., 17:50-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Světlana Glaserová
2015-ben
2015-ben
SzületettAz adatok szerializációja sikertelen
Az adatok szerializációja sikertelen
Állampolgársága
SzüleiVáclav Klička
Foglalkozása
A Wikimédia Commons tartalmaz Světlana Glaserová témájú médiaállományokat.

Světlana Glaserová (Prága, 1956. március 24. –) cseh író, forgatókönyvíró, animátor és illusztrátor.

Pályafutása

Prágában született, Václav Klička író gyermeke. Az általános iskola elvégzése után a prágai Iparművészeti Középiskolában tanult animációs film szakon, amelyet 1976-ban végzett el. 1977 és 1978 között animátorként dolgozott a Cseh Televízióban. Festett ékszereivel több évig részt vett a prágai Fiatal Művészek Szalonjában. 1989 után a férjével, Bedřich Glaserrel közös projektekben működött együtt, és több forgatókönyvet írt rövid animációs filmekhez, amelyeket ő és férje készített a Cseh Köztársaság Kulturális Minisztériuma Cseh Operatőr Alapjának támogatásával. Forgatókönyvíróként 2000-ben döntőbe került a „Chance” játékfilm forgatókönyvével a Robert Redford Alapítvány Sundance Intézete által meghirdetett versenyen. 2009 óta a közös védelmi szövetség elnökeként intenzíven részt vesz a különféle szervezetek tisztességtelen kereskedelmi gyakorlata elleni küzdelemben és az áldozatok segítésében. Ezzel a kérdéssel foglalkozik első könyvében is.

Magánélete

1977 óta házas, férje Bedřich Glaser, festő, rendező és animátor. Négy gyermekük született: Magdalena (1978), Karolina (1979), Michael (1990), Martin (1992).

Művei

  • Kdopak by se šmejdů bál? (2015)
  • Rusanda na větvi (2016)
  • Trosečník sibiřský (2018)
  • Osiánův cestovní kotlík (2020)

Jegyzetek

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Světlana Glaserová című cseh Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források

További információk