A madarak hasznáról és káráról

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>Andrew69. 2014. december 27., 09:11-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

A madarak hasznáról és káráról című könyv lexikonjellegű, Magyarország madarairól szóló „élővilág-enciklopédia”, melyet Herman Ottó írt és Csörgey Titusz látott el képekkel. Bár számos kérdésben elavult, mégis jól használható amiatt, hogy részletes leírásokat tartalmaz Magyarország számos madárfajáról.

Az író előszavából

„Számot vetettem én is magammal és úgy találom, hogy volna még kötelességem. Im, kötelességérzetből annak az arasznyi életidőnek, mely a harangszóig még marad, egy részét Tenéked akarom szentelni szeretett magyar gazda Népem, mert különben is érzem szent kötelességemet, hogy a ki annyit forgolódtam barátságos tűzhelyednél, annyi okulást merítettem szokásodból; – lelked tiszta, romlatlan megnyilatkozásából pedig annyi virágot szedtem és kötöttem bokrétába – mondom, érezem kötelességemet, hogy hála fejében, okulásodra, de gyönyörűségedre is írjam meg ezt a kis könyvet, arról, a mi különben is érzi szereteted melegét: írjak az ég madarairól, azoknak hasznáról és káráról.”

További információk

Kapcsolódó szócikkek