Bábolna Bio

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>B.Zsoltbot 2024. február 25., 12:25-kor történt szerkesztése után volt. (clean up AWB)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

A Bábolna Bio a Bábolna Környezetbiológiai Központ Kft. márkaneve, amely 2004 és 2014 között védjegyoltalom alatt állt.[1] A Bábolna Bio Kft.[2] piacvezető a kártevő- és rágcsálóirtás területén. A két különálló céget a sajtó is gyakran Bábolna Bio (vagy Báblona Bio Kft.) néven összekeveri.

Története

Az 1948-ban alakult a Bábolnai Törzsállattenyésztő Állami Gazdaságot. A mai Bábolna Környezetbiológiai Központ Kft. jogelődjét 1965-ben alapították a legnagyobb magyar mezőgazdasági vállalat, a Bábolnai Állami Gazdaság állattartó telepeinek kártevőirtása céljából.[3] A rágcsálóirtó szerek gyártását és értékesítését az állami gazdaság az 1970-es évek elején kezdte meg. Az állami gazdaság 1973-ban alakult át Bábolnai Mezőgazdasági Kombinát néven állami mezőgazdasági kombináttá. Tevékenységi köre a mezőgazdasági termelésen és az állattenyésztésen túl továbbra is kiterjedt a kártevő- és rágcsálóirtásra is. A kombinát világszerte ismertté vált egész városrészekre kiterjedő szisztematikus kártevő-mentesítési akcióiról is. Ezek közül kiemelkedik a Budapest főváros teljes, 525 km²-es területére kiterjedő 1971–72-es patkánymentesítés. A sikeres irtást ú.n. fenntartás követte éveken át. Budapesten, a X. kerület Szállás u. 6. alatt jött létre 1992-ban a Bábolna Környezetbiológiai Központ Kft.[4] 2011-ben ugyanezen székhellyel megalakult a Bábolna Bio Kártevőirtó Szolgáltató Kft.[5] Az1973. január 1-től 2012-ig végzett fenntartási tevékenységeredményeként Budapesten a patkányok évtizedek óta sem közegészségügyi, sem gazdasági, sem közérzeti problémát nem okoznak. A fővárossal a szerződést további 5 évre meghosszabbították.[3] 2014-ben új rágcsálóirtószer-gyártó üzemet avattak Bábolnán.[3]

Díjai, elismerései

  • Nemzetközi Technológiai és Minőségi Díj
  • Business Superbrandsd íj (több alkalommal)
  • Magyar Termék Nagydíj (több alkalommal)
  • Innovációért Díj (2013)[3]

Jegyzetek

Források