Melocactus caroli-linnaei

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>InternetArchiveBot 2023. december 15., 02:04-kor történt szerkesztése után volt. (Link hozzáadása egy könyvforráshoz az ellenőrizhetőségért (20231214)) #IABot (v2.0.9.5) (GreenC bot)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Melocactus caroli-linnaei
Természetvédelmi státusz
Nem fenyegetett
      
Rendszertani besorolás
Ország: Növények (Plantae)
Törzs: Zárvatermők (Magnoliophyta)
Csoport: Valódi kétszikűek (eudicots)
Csoport: Core eudicots
Rend: Szegfűvirágúak (Caryophyllales)
Család: Kaktuszfélék (Cactaceae)
Alcsalád: Kaktuszformák (Cactoideae)
Nemzetség: Melocactus
Faj: M. caroli-linnaei
Tudományos név
Melocactus caroli-linnaei
Buining & Brederoo
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Melocactus caroli-linnaei témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Melocactus caroli-linnaei témájú kategóriát.

A Melocactus caroli-linnaei egy kaktuszféle, amelynek egyedei Jamaicán őshonosak. A kifejlett példányok egyenes törzsű, oszlopos formát vesznek fel, melyeknek magassága az 1 métert is elérheti, sőt meg is haladhatja azt. Akárcsak a Melocactusok nemzetségének többi tagjánál, ennél a fajnál is a növény tetején helyezkedik el a cephalium, amely egy gyapjas-sörtés rész, ahol sűrűn helyezkedik el a tövispárna, melynek megnevezése az areola. A növény virágai kizárólag ebből a részből fejlődhetnek ki.[1] A fajt eredetileg Carl von Linné nevezte el 1753-ban Cactus melocactusnak. Ezt később úgy változtatták meg, hogy a Linné előtti elnevezést tették hivatalossá, amely így a Melocactus lett. A fajok rangsorolásáról és elnevezéséről szóló botanikai szabályok miatt a Melocactus melocactus elnevezést tilos használni. 1991-ben N. P. Taylor adta e növénynek jelenleg is használatos nevét.[1]

Fordítás

Ez a szócikk részben vagy egészben a Melocactus caroli-linnaei című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.

Források

  1. 1,0 1,1 Anderson, Edward F.. The Cactus Family. Timber Press (2001). ISBN 978-0-88192-498-5 , pages=456–459