Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány

Innen: Hungaropédia
A lap korábbi változatát látod, amilyen imported>CommonsDelinker 2024. augusztus 28., 16:33-kor történt szerkesztése után volt. (A(z) Alapitvany_logo_black.png nevű fájlt Krd törölte a Commonsból: „No license since 20 August 2024”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány

A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány (rövidítve: KKETTKA) az első Orbán-kormány 1020/1999. (II.24.) számú kormányhatározata [1] nyomán 1999. június 18-án jött létre.

A Közalapítvány célja

A Közalapítvány célja tudományos kutatás, közművelődési, oktatási és a kulturális javak védelmével kapcsolatos állami feladat ellátása.

A Közalapítvány tevékenységei

A Közalapítvány gondoskodik a magyar és közép-kelet-európai történelem, politika és társadalom tényeinek kutatásáról és elemzéséről, különös tekintettel az 1917-től napjainkig terjedő időszakra, a diktatúrák történetére és a magyarországi viszonyokra. A Közalapítvány elősegíti a korszakra vonatkozó kutatási eredmények közzétételét, ezeknek a közoktatás, a közművelődés számára való minél szélesebb körű hozzáférhetőségét, támogatja a korszakra vonatkozó történeti kutatásokat. A Közalapítvány élén eredetileg öttagú kuratórium állt, a kuratórium később hattagúvá vált. Jelenleg a kuratórium ismét öttagú. A hattagú kuratórium ellenőrzi a Közalapítvány tevékenységét, őket az első Orbán-kormány kérte föl a tagságra.

A Közalapítvány kuratóriuma

A Közalapítvány kuratóriumának elhunyt tagjai

A Közalapítvány Felügyelő Bizottsága

A nemzetközi testület tagjai

Források