Ügyfélkapu

Innen: Hungaropédia
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

Az Ügyfélkapu a magyar kormányzat elektronikus ügyfélbeléptető és azonosító rendszere, amely biztosítja, hogy a felhasználó a személyazonossága igazolása mellett biztonságosan kapcsolatba léphessen elektronikus ügyintézést és szolgáltatást nyújtó szervekkel. Az Ügyfélkapu 2016. január 1. óta érhető el.[1] Ügyfélkapuval nem csak magyar állampolgárok rendelkezhetnek. Egy személy több Ügyfélkapu regisztrációt is létrehozhat. Az Ügyfélkapu segítségével a felhasználó olyan állami szolgáltatásokat érhet el, mint a Tárhely, az EESZT , a Magyarország.hu, és sok már egyéb oldal.

Ügyfélkapu+ (Ügyfélkapu plusz)

2025. január 15-ig többféle bejelentkezési mód is rendelkezésre állt a felhasználók számára, de ezek egy része megszüntetésre került. Az Ügyfélkapu+ szolgáltatás tulajdonképpen csak annyiban tér el az egylépcsős ("sima") Ügyfélkapu azonosítástól, hogy a felhasználó a szokásos felhasználó/jelszó páros megadása után még egy ideiglenes jelszót is meg kell, hogy adjon. Ez a jelszó érkezhet egy ún. hitelesítő alkalmazásból (authenticator), vagy email-ben. A felhasználó állíthatja be, hogy melyik megoldást szeretné használni (akár mindkettőt is beállíthatja).

DÁP - Digitális Állampolgár

Az Ügyfélkapus azonosítás nem tévesztendő össze a DÁP (Digitális Állampolgár) alkalmazás által nyújtott azonosítással, mely az Ügyfélkaputól függetlenül, azzal párhuzamosan érhető el, 2024. szeptember 1. óta.

Jegyzetek

  1. Ügyfélkapu és Ügyfélkapu+ (magyar nyelven). https://magyarorszag.hu. (Hozzáférés: 2025. február 24.)