Rick Raphael

Innen: Hungaropédia
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Rick Raphael
SzületettAz adatok szerializációja sikertelen
New York
ElhunytAz adatok szerializációja sikertelen
Golden Valley
Állampolgárságaamerikai
Foglalkozása

Rick Raphael (New York, 1919. február 20.Golden Valley, Minnesota, 1994. január 4.) amerikai tudományos-fantasztikus író.

Élete

Apja Louis Nevin Raphael, anyja Viola Louise Raphael (született: Viola Louise Felix) voltak. 1936 és 1946 között at Amerikai Hadseregben szolgált, kapitányi rendfokozattal szerelt le. Ezután tudományos-ismeretterjesztő újságíróként tevékenykedett a nyomtatott sajtó, a televízió és a rádió területén. 1959-ben az Idaho állambéli Boise-ben a KBOI rádióállomás hírigazgató-helyettese lett. 1965 és 1969 közt Frank Church szenátor sajtótisztviselője, majd J. C. Penney munkatársa volt. Irodalmi pályafutását 1959-ben kezdte, ekkor publikálta az Astounding magazinban első novelláját A Filbert is a Nut címen. 1965-ben jelent meg The Thirst Quenchers című műve, amelyet német nyelvre is lefordítottak Strahlen aus dem Wasser címmel. Code Three című novellája 1963-ban jelent meg, ezt később más műveivel egybedolgozta, s Once a Cop címen regényformában is kiadta. A munka a közeljövőben játszódik, ahol rendkívüli események történnek azokon a szuper-gyorsforgalmi utakon, amelyeken akár 500 kilométeres sebességgel száguldanak a járművek. E munkája is megjelent németül, Die fliegenden Bomben címmel. A téma jellemző Raphael technika-orientált fantasztikumára, amelyben a jelenlegi problémákat, jelen esetben az egyre gyorsabb, egyre nehezebben kezelhető járművek forgalmát jövőbeli környezetbe helyezte át. A művet Hugo-díjra is jelölték. 1958-ban vette feleségül Elizabeth L. Van Schaickot, hat gyermekük született. Magyarul egyetlen novellája jelent meg a Galaktika 19. számában 1975-ban A félnótás címen.

Jegyzetek

Források

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Rick Raphael című német Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.