Az öttusa öt sportágból állt össze: vívás, úszás, díjugratás, lövészet és terepfutás.
A vívás két fordulóból állt. A hagyományos szakaszban körmérkőzésben minden versenyző egy találatos összecsapásban mérkőzött meg a többi versenyzővel. Minden győzelem 6 pontot ért. A bónuszvívást a két legalacsonyabb helyezést elérő versenyző kezdte meg és az egy találatos mérkőzésen szerezhetnek győzelem esetén 2 bónuszpontot kapott. A vesztes kiesett, a győztes maradt a páston, ellenfele a következő legalacsonyabb helyen álló versenyző volt.
Az úszás számban 200 méteres gyorsúszásban szerezhettek pontot az indulók. A díjugratásban egy idegen lovon kellett egy 12 akadályból álló pályán lovagolni.
Utolsóként a futásból és lövészetből álló kombinált versenyszámot rendezték meg. A versenyzők egyesével rajtoltak, az első három szám után kialakult sorrendben, a köztük lévő pontkülönbségnek megfelelő időközönként. A 3200 méteres táv során négy állomáson kellett teljesíteni a lövészetet, lézerpisztollyal 10 méteres távolságban lévő célokra kellett lőniük. A verseny végeredménye az utolsó szám befutási sorrendje volt.[1]
Éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező ország sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)